دیوان معتمد( خداوندا، آغوش گرمت باز کن)

دیوان معتمد( خداوندا، آغوش گرمت باز کن)

دیوان معتمد( خداوندا، آغوش گرمت باز کن)
دیوان معتمد( خداوندا، آغوش گرمت باز کن)
تولید کننده: انتشارات پژوهشگر برتر
کد محصول: book95-19
وضعیت موجودی: 900
قیمت: 55,000 تومان
کتاب دیوان معتمد
( خداوندا، آغوش گرمت باز کن)
 
نویسنده: اسداله معتمد
ناشر: پژوهشگر برتر
شمارگان: 1000 نسخه
تعداد صفحه: 608
چاپ اول: 1395
شابك: 9-2-96934-600-978

 
در دست چاپ
 
************************************
مقدمه
 
   در این مجموعه سعی شده تا در سطوح مختلف و با بیان‌های متفاوت همراه با احساس همگانی در رابطه با عشق به حضرت حق اشعار سروده شود. سراینده کوشش دارد که به ابنای بشر یادآور شود که دقت در کائنات با تمام نظم و ترتیب آن و خلق اینهمه آثار بدیع از شاهکار خلقت انسان گرفته، تا زیبایی‌های طبیعت و غیره همه و همه می‌توانند مقدمه عشق به خداوند منّان را فراهم نمایند.
   فصل دوم این اثر با بیان هفت‌هزار بیت شعر فقط اندر عشق حضرت دوست، احتمالاً می‌تواند این مقدمات را فراهم نماید.
از آنجاییکه مبدأ و مقصد عشق خداوند متعال است، انسان با توسل و توکل به ایزد پاک و لایزال می‌تواند این مسیر تکاملی را بپیماید تا در نهایت در ذات مقدس احدیت ذوب شود، و در هر حال و هر جا به کمال مطلوب دست یابد. مسلماً برای رسیدن به این درجه از معنویت باید گوش محرم و قلب باید پاک و منزه و آشنا به حضرت حق باشد.
    به قول حضرت حافظ 
تا نگردی آشنا زین پرده رمزی نشنوی
گوش نامحرم نباشد جای پیغام و سروش


   مطمئناً این مجموعه شعر که توسط این ذره ناچیز در این بیکران هستی سروده شده، کوچک‌ترین اشاره به عشق مخلوق به خالق است و مسلماً میلیاردها راه، روش و گویش دیگری نیز وجود دارد که از حد درک و فهم ناقص این حقیر خارج است.
   در این دیوان در بعضی از فصول از زیبایی‌های طبیعت و خلق بشر و کائنات، توصیف عشق و عاشقی، سقوط و صعود انسان و غیره صحبت شده که ضمن ضعیف بودن محتوای اشاره به این شاهکارهای بی‌بدیل می‌تواند به نحوی در بهبود زنده‌گی بشر و بهداشت روان آن مؤثر باشد. همچنین این اثر سعی دارد چنین تفهیم نماید که خداوند انسان و تمام هستی را به سوی ترقی و تکامل آفریده، و اگر کسری و نابسامانی‌هایی مشاهده می‌شود، مربوط به رفتار و افکار نادرست بشر است که نمی‌تواند از اینهمه مرحمت و موهبت الهی و پتانسیل مثبت خلقت به خوبی بهره‌مند گردد، چه در خصوص عدل الهی و مساوات بین تمام بنده‌گان کوچک‌ترین ابهامی وجود ندارد.
   سرودن این اشعار، تنظیـــــم و تدوین این دیوان به مدت  پنج سال به طول انجامید و با راهنمایی‌های اساتید فن مکرراً بازبینی و اصلاح شده است، مغذالک باز هم این اثر عرفانی معنوی دارای نقص و ایراد زیادی است که در کمال ادب از کلیه‌ ادیبان و اندیشمندان استدعا می‌کنم تا حد ممکن در رفع این اشکالات و ایرادها اینجانب را ارشاد فرمایند تا در صورت چاپ مجدد این نقائص به طور کامل اصلاح شود.
   در خاتمه یادآور می‌شوم که در این مجموعه سعی شده که هر بیت کاملاً دارای وزن و قافیه کامل و موزونی در سبک شعری قصیده باشد و اگر در بعضی از ابیات این توازن شعری رعایت نشده مسلماً مربوط به ناتوانی ادبی اینجانب در این سروده بوده است.
   امیدوارم که این حقیر را مورد عفو ادیبانه خود قرار دهید.
 
با توکل به خداوند سبحان
و آرزوی سعادت برای تمام اندیشمندان
اسداله معتمد

نوشتن نظر در مورد این محصول

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:فروشگاه اینترنتی انتشارات پژوهشگربرتر © 2018-1392 , Powered By OpenCart